czwartek, 17 września 2009

Orki z plemienia Krwawego Słońca


Pierwszy oddział do Warmastera Fantasy gotowy. Najwyraźniej mam słabość do zimowych klimatów, ale w terenie górskim śnieg jest raczej normą. Zresztą uznałem, że biało-szara podstawka da dobry kontrast zielono-brązowej hordzie. Chłopaki zostali pomalowani w barwach szczepu Krwawego Słońca. Pozwolę sobie zamieścić krótką informację o tym plemieniu zaczerpniętą ze strony Warhammer Online:

Bloody Sun Boyz jest jednym z wielu szczepów zielonoskórych zamieszkujących Złe Ziemie (Badlands). Dowodzeni przez olbrzymiego Czarnego Orka Grumloka i potężnego goblińskiego szamana Gazbaga, plemię szybko podbiło swych rywali i zaczęło rosnąć w siłę. (...) Grumlok wezwał wszystkie szczepy ze Starego Świata, by dołączyły do jego wielkiego Waaagh!, ale to Bloody Sun Boyz będą dowodzili najbardziej szanowanymi i budzącymi postrach spośród swych zielonych rodaków. Grumlok oczekuje od swoich Chłopaków, że będą trzymali inne Orki i Gobliny w ryzach, a gdy nadejdzie dzień wyważenia potężnych bram Karaz-a-Karak i szaleństwa wzdłuż ulic krasnoludzkiej stolicy, to właśnie oni będą prowadzili szarżę.

6 komentarzy:

rrober pisze...

Łałłł !!!

czaki pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
czaki pisze...

Łałłł !!!

:) Yori, a jakiej wielkości są podstawki? :> I jakiej wielkości robiłbyś kawaleryjskie? I czy zagrasz ze mną jak zrobię armię Imperium? ;) część figurek już mam :D

Marcin Koszuta pisze...

Ja też chce w to grać ;P dajcie namiary na przeciwników tych orków :D

czaki pisze...

Blitz, przeciw Zielonoskórym może walczyć wszystko :) Najlepiej wybierz coś z tego --> http://www.plasticsoldierreview.com/ShowFeature.aspx?id=39 i wybierz jakąś armię z Warhammera, tych pudełek Caesara niestety w Poznaniu nie ma, ale Pantera powinna sprowadzić jak poprosisz, bo ich hrtownia to ma.

Yori pisze...

Podstawki są 60x30, czyli proporcje Warmastera, ale w powiększeniu o 50%. Kawaleryjskie robiłbym tak samo, sądzę, że po dwie figurki by wystarczyły, w razie czego przykleiłbym lekko pod skosem. Na razie nie robię żadnej konkretnej armii, ale "zajawki" do różnych armii. Może zaowocuje to zainteresowaniem ludzi, których korci Warhammer w wersji 10 razy tańszej :)

Bo myślę, że tymi podstawkami można grać także na zasadach WFB, nie tylko Warmastera.