sobota, 12 września 2009

Kolejny Osprey w kiosku

Kolejny pozycja wydawnictwa Osprey trafiła do kiosków. Tytuł "Dania i Norwegia 1940 Front skandynawski" jest polskim wydaniem publikacji Osprey Campaign 183 "Denmark and Norway 1940 Hitler’s boldest operation", tyle, że w nieco mniejszym formacie. Bonusowa płyta zawiera drugi odcinek z serii Kolory Wojny, którą cenię za doskonałą jakość obrazu, oraz odcinek mojej ulubionej serii "Pola Bitew" odcinek pt. "Skandynawia - zapomniany front". Cena 9,95 zł.

Istotną zmianą jest terminarz ukazywania się pism. Zeszyt z cyklu "Wielkie Bitwy Historii" ukarze się za tydzień, więc częstotliwość ukazywania się Osprey'ów w kioskach zmieni się, teraz będziemy mieli okazję kupić jeden zeszyt co tydzień, a nie dwa zeszyty co dwa tygodnie. Mnie ta zmiana cieszy. Po pierwsze łatwiej przełknąć częściej mniejszy wydatek, a po drugie frajda będzie serwowana z większą częstotliwością.

Na zdjęciu z okładki widzimy jeden z trzech ciężkich czołgów niemieckich Neubaufahrzeug, które wzięły udział w inwazji na Norwegię. Załoga tego czołgu wynosiła sześć osób!

Brak komentarzy: