czwartek, 9 października 2008

Reductio II czyli najtańsi Moskale w skali 15 mm


Jak tanim sumptem dorobić się tanich strzelców moskiewskich? Skalpelem i klejem. Czerwona figurka w środku do niedawna była w skali 1:72. Zmniejszyłem ją do skali 15 mm tym samym sposobem, jakim zredukowałem wzrost Celtów.

Na zdjęciu obok widać różnicę, a to przecież ta sama figurka! Spytałby ktoś po co tyle zachodu? Po pierwsze jak to się mówi- dla sportu, czyli raczej hobbystycznie. Po drugie - pomysł oryginalny, na stole gry raczej mało kto będzie miał podobny oddział. Po trzecie - z oszczędności. Zestaw "Zvezda 8040 - Russian Strelets Infantry", w skład którego wchodzi 46 figurek kosztuje 16 złotych, za taką ilość w metalu zapłaciłbym pewnie około 90 złotych, a prikaz strzelecki liczył od tysiąca do dwóch tysiąca chłopa. Jakiego przelicznika bym nie stosował, zawsze to będą duże, a co za tym idzie drogie regimenty.

Zresztą nie oszukujmy się, zestaw Zvezdy jest niezły, rzekłbym nawet zacny. Warto go wykorzystać, bo cieszy oko. Jest sporo przy tym pomyśle dłubaniny, ale zbliża się zima, więc co może być lepszego wieczorami, niż przy lampeczce poznęcać się nad plastikowymi Moskalami. Jakie to przyjemne i patriotyczne :)

1 komentarz:

rrober pisze...

Dzeki temu długiemu płaszczowi figurka wygląda całkiem zgrabnie, a nie jak hobbit - gratuluję i czekam na kolejne reductio