piątek, 7 września 2012

Piastowskie rycerstwo / Piast noblemen


Po rozegranych ostatnio grach w Impetusa, postanowiłem wesprzeć sprawę polską. Nabyłem zatem nieco figurek wojska z początków naszego państwa w skali 15 mm z oferty naszej rodzimej QR Miniatures i rozpocząłem budowę armii piastowskiej. Skoncentrowałem się na wojskach Bolesława Chrobrego, gdyż w owych czasach Polacy brali się za łby z niemal wszystkimi sąsiadami. A to stwarza wiele możliwości tworzenia różnorodnych scenariuszy, a nawet kampanii. Poniżej wrzucam mapkę, na której widać elegancko z kim wojska Bolesława miały sprawę i kiedy. W razie czego klikając na mapę - możecie ją powiększyć. Ja tymczasem zabieram się za kolejny oddział, a będą to słowiańscy harcownicy.

After last played Impetus wargames I decided to support Polish cause. I bought some early Polish 15 mm figures made by QR Miniatures and started to build my Impetus Piast army. I focused on Boleslav the Brave's forces, because during his reign Poles fought against nearly all neighbouring countries. It makes a lot of possibilities to play the scenarios or even the campaign. Below I demonstrate a little map with signed Boleslav's campaigns. Click on map to enlarge if necessary. Soon I'm gonna show you another unit - Slavic skirmishers.

7 komentarzy:

Prufrock pisze...

Beautiful!

Kadrinazi pisze...

Jak zawsze u Ciebie Yori - piękna robota, na pewno cała armia będzie się świetnie prezentować.

Yori pisze...

Many, many thanks mates! I really appreciate!

MiSiO pisze...

Genialni!

Robisz ich pod Basic czy Impetusa? Chętnie wesprę Cię listą armii i sam coś w tym kierunku złożę, bo gra jest świetna ale nie ma z kim grać.

Pablo pisze...

Świetna robota Yori,

jestem pod wrażeniem, no i ta mapa naprawdę bomba.

Swoją drogą jakby się HBO pokusiło o serial historyczny o pierwszych Piastach (co oczywiście jest mission impossible) to te wszystkie seriale w stylu Rzym, Gra o Tron, czy Spartacus, które do tej pory nakręcili mogliby schować do pawlacza albo na półkę.

Yori pisze...

Dzięki, dzięki chłopaki!

MiSiO @ Na razie gramy w Basic Impetusa, ale stopniowo wzbogacamy go o zasady z pełnej wersji.

Podstawki są kompatybilne zarówno z jednym jak i drugim Impetusem, a także z DBA, DBM i FoGiem. Zawsze staram się robić maksymalnie uniwersalne i użyteczne w wielu systemach podstawki.

Pablo @ Niestety tak jak piszesz - taki serial to świetny temat, ale kwestia produkcji to faktycznie raczej mission impossible :(

brodaty_brutal pisze...

Piękni! Przyzwyczaiłeś nas do wysokiego poziomu malowania, ale czasem jak sobie znów uświadomię, że to przecież 15mm to opada mi szczęka. Tak było przed chwilą. ;)