niedziela, 20 grudnia 2009

Jagdpanzer 38 (t) Hetzer "Chwat"


Nareszcie! Choć długo to trwało, ale wreszcie udało mi się skończyć pierwszy z trzech powstańczych wozów bojowych, które mam zamiar wystawić do gry na "Grenadierze".

Sam model sprawił mi kilka trudności. Sporo w nim nadlewek, bo to przepak starego modelu Esci, a czas robi swoje. Niektóre części musiałem przerabiać, niektóre dorobić, a niektóre pominąć. Zależało mi , aby się zbliżyć w miarę możliwości do oryginału. Dokumentacja dotycząca "Chwata" jest bardzo skąpa. Wiadomo, że "Chwat" był kilkakrotnie przemalowywany. Wybrałem kamuflaż, który posiadał na stanowisku na terenie Poczty Głównej.

Niezwykle pomocne były badania pana Marka Jaszczołta, które zamieścił na forum Polskiej Witryny Modelarskiej. Z jego wiedzy czerpałem pełnymi garściami. W tym miejscu pragnę podziękować, za dokumentację, którą na wspomnianym forum opublikował. Była niezwykle pomocna.


At last! I finished the first fighting vehicle used by Polish insurgents which I want to play with at "Grenadier 2010" game-event.

The model was made with some difficulties. Because the model is a reissue of old Esci set, it was necessary to remove some flash. Some parts was modified, some was remade and some was removed by me. I hope that my model looks like almost original. We have little historical documentation relative to "Chwat". We know that "Chwat" was repainted many times. I choose the camo which he had in time of fight at General Post Office area.

Mr. Marek Jaszczolt's studies of "Chwat" was extremely helpful. I want to thank him for his knowledge which he shared in Internet.


2 komentarze:

xardas pisze...

A gdzie on się w Warszawie tak błotem uwalił ?! -Poza tym bardzo ładny :D

Marcin Koszuta pisze...

I jest ten na, którego czekałem!
Bardzo fajne przetarcia na krawędziach :)
Ja w takim razie idę kończyć mojego Jagdpanzera :)