poniedziałek, 12 października 2009

Duchy - wersja ostateczna


Podjąłem decyzję, aby w przyszłości pomalować oddział duchów wg. tutoriala poleconego przez Thomasa. Zaś ten oddział, zgodnie z jego sugestiami oraz pomysłami brodatego_brutala, zwashowałem szarym kolorem, aby później zrobić drybrush białym. Duchy ostatecznie utraciły swoją niematerialność, aby stać się zaśniedziałymi zbrojami poruszanymi mocą nekromancką.

I to tez ma swój klimat. Kogo z nas w dzieciństwie nie przerażała wizja ducha w zardzewiałej i zaśniedziałej zbroi, wędrującego nocami po jakimś starożytnym zamczysku? A przecież moja armia martwiaków to armia podniesiona przez Wampiry. Może te zbroje, to taka prywatna gwardia, która ozdabia halę, aby na jedno skinienie krwawego pana ożyć i rzucić się na wroga?

Do mnie taka koncepcja przemawia! Niech to będzie wersja ostateczna tego oddziału, a w przyszłości popracujemy nad - nazwijmy to - zjawami.

Czyli w slocie ethereal hosts mamy zarówno upiory, jak i duchy, zaś w przyszłości pojawią się zjawy.

Mrocznie!

8 komentarzy:

Pietia pisze...

Ee... "Brunhildo, wyyyybaaacz miii" czyli Wakacje z Duchami widzę prześladują Cię po nocach ;)

Thomas pisze...

Brawo Yori!. Teraz duchy wyglądają o wiele lepiej :) Prawie, że idealnie :) mieliśmy razem z brutalem rację, żeby je ściemnić i drybrush'ować na jasno. I nie gniewaj się za to moje marudzenie w komentarzach :)

Pozdrawiam
T

Yori pisze...

Rzecz w tym, że czasem łatwiej pomalować od nowa, niż poprawić. Thomas, każde "marudzenie" jest konieczne, inaczej nie byłoby możliwości rozwoju :) Bardzo dziękuję za wszelkie sugestie i uwagi. Jak napisałem wcześniej - następny oddział zrobię "step by step" według tutoriala. Tyle, że do tego przedsięwzięcia użyję figurek Wikingów.

Thomas pisze...

W takim razie cieszę się, że nie masz żalu :) Wikingowie jako duchy - WOW - to muszę zobaczyć :>

Pozdrawiam
Tomek

rrober pisze...

Wszystko pięknie - tylko z tą legendą dałeś czadu - takie śniedzenie jest charakterystyczne dla stopów miedzi - a w tych zbrojach było raczej żelazo :)

Yori pisze...

Rrober to świat fantasy, tu wszystko jest możliwe :)

m pisze...

ja tam bym na te zielonkawe pancerze puścił od góry warstwę albo dwie delikatnie rozpylonego białego sprayu. powinno dać fajny efekt lekkości i rozświetlić modele.

Skala72 pisze...

No super te duszki, na poczatku myślałem, że to rycerze w podkładzie. Fajnie wyszli.

Pozdrawiam
Skala72
www.czolg.xon.pl