czwartek, 4 września 2008

Serial "Rzym"


Jutro o 20:20 TVP1 rozpoczyna emisję znakomitego serialu pt: "Rzym", który dotychczas można było zobaczyć w telewizji HBO lub na DVD. To jeden z najlepszych filmów historycznych ostatnich czasów, a z pewnością ścisła czołówka seriali. To historia dwóch żołnierzy - centuriona Lucjusza Worenusa i legionisty Tytusa Pullo, którzy zostali wplątani w historyczne wydarzenia. Jako żołnierze słynnej "Dziesiątki", ukochanego przez Juliusza Cezara Legionu X, zostają zamieszani w sieć intryg. Legioniści ratują życie Oktawiuszowi, razem z Cezarem przekraczają Rubikon, biorą udział w wojnie domowej, wichry historii rzucają ich do Egiptu. Niezwykle barwna i dynamiczna historia, świetna gra aktorów, znakomite kostiumy oraz wierność historyczna powodują, że "Rzym" to serial historyczny najwyższej próby.


Producenci zachęceni sukcesem filmu nakręcili drugi sezon opowiadający o wojnie Oktawiana Augusta z Markiem Antoniuszem. Jest to kawałek niezłego kina (domowego), choć pierwszy cykl uważam za lepszy.

"Rzym" to serial, w którym z niecierpliwością oczekujemy na kolejny odcinek, choć znając dzieje Rzymu, mniej więcej wiemy co się wydarzy, jednak cały czas trzymamy kciuki, a nuż w tym filmie historia potoczy się inaczej...

Brak komentarzy: