czwartek, 20 października 2011

Pluton Leopardów / Leopard platoon


Ostatnio gdy byłem w supermarkecie, wpadły mi w oko żelaźniaki SIKU. Przejrzałem je w nadziei, że któryś nada się na współczenego technikala, ale znalazłem coś bardziej interesującego. Oto co mi się udało upolować - metalowy Leopard 2A4 w skali 15 mm za jedyne 7,5 zeta! Kupiłem więc cały pluton (przyznacie, że trzy dychy za cały pluton to bardzo rozsądna cena, czyż nie?). Na zdjęciach widzicie te żelaźniaki już przemalowane i lekko przybrudzone. Wybrałem kamuflaż dla współczesnej polskiej pancerki (dla niemieckiej też się nada).

Oprócz gier bitewnych w realiach dzisiejszej wojny, modele te mogą mi się także przydać do mojego projektu Sci-Fi 2039. Ostatecznie w roku 2039 przestarzałe wówczas, jednakże zmodernizowane Leopardy mogą nadal pozostawać w służbie jako czołgi wsparcia dla garnizonów KOP-u w spokojnych i odległych placówkach lub pokojowych, acz nieco zapomnianych koloniach. Teraz muszę zapolować na "Fuchsy", kolejne fajoskie żelaźniaki SIKU. Dajcie cynk jak traficie na nie gdzieś w Wawie ;)


Last time when I was in supermarket I spotted some SIKU die-cast models. I was looking for some pick-ups for modern war technicals, but I found something more interesting. These are the effects of my searching - the 15 mm die-cast Leopard 2A4 only for 2,5$! I bought the whole platoon (10$ for whole platoon is the nice price, huh?). Now you can see these SIKU models repainted and weathered. I choose the camo for modern Polish tanks (the camo is proper for German armour too).

Apart from modern wargaming they also may come in useful for my 2039 sci-fi project. Finally the in year 2039 obsolete but modernized Leopards may be still in duty as support tanks for KOP garrisons in quiet and distant outposts or peaceful and forgotten colonies. Now I have to hunt for the "Fuchs", another fine and cheap SIKU die-cast ;)


14 komentarzy:

Inkub pisze...

Wyglądają znakomicie, jednak to nie jest skala 1:100 tylko 1:87 (tyle producent kiedys podawal w katalogach). Co nie zmienia faktu, że do zabaw na pewno się nadają. Są też świetnym materiałem do przeróbek na wozy już bardziej SF, z jakimiś poprzerabianymi wieżami, uzbrojeniem, itd. Dużo je przemalowywales?

Yori pisze...

Dzięki :)

Nie wiem co piszą w katalogach, ale z pomiaru modelu i z matematycznych wyliczeń wynika, że to raczej skala 1/113. Zresztą różnica kilku milimetrów przynajmniej dla mnie nie stanowi problemu :) W niedzielę kupiłem Mercedesa w skali 1/64 i bez kompleksu wyślę go do walki jako technikal w załogą w skali 1/72.

Cała robota zajęła mi około 5 godzin :)

quidamcorvus pisze...

Wyglądają świetnie (szczególnie biorąc pod uwagę cenę ;) ).

Inkub pisze...

Pewnie, ze roznice w grze rzedu paru milimetrow w jedna czy druga strone nie maja zadnego znaczenia, zwlaszcza ze figurki i tak stoja na podstawkach mniejszej lub wiekszej grubosci.
Prezentuja sie naprawde zacnie.

Paul pisze...

Nice work Yori. I have seen these here in NZ, but did not realise they were so detailed.

Good to see them being used. Well done.

brodaty_brutal pisze...

O kurcze! Świetnie wyglądają! Wycisnąłeś z nich wszystko co się dało! :)
Na oko to coś przymałe na 1:87.

Al pisze...

Great stuff Yori, nice additions

rrober pisze...

Zadziwiasz mnie - Brawo !!!

Inkub pisze...

Fakt, jak tak na nie patrze to ciut niewymiarowe na 1:87. Ale Yori juz podal prawidlowa wartosc:)

rrober pisze...

Siku ma na stronie jeszcze transportery TPZ1 Fusch po 6,40 PLN :)

Yori pisze...

Ale koszty przesyłki wysokie, dlatego trzeba szukać w sklepach stacjonarnych :)

AWu pisze...

A gdzie je znalazłeś ?
W jakim markecie ? :>

AWu pisze...

na stronie 20 pni drewnianych tez wygląda zachęcająco !!:>

I Lokomotywka z wagonikiem w skali 1:120 za 18 zł !

Gdzie to kupić ?

Yori pisze...

W Carrefourze :D