środa, 3 marca 2010

Żywiołak / An Elemental

Gdy maluję, zawsze słucham muzyki lub słuchowisk. Ostatnio nie mogę się oderwać od fenomenalnej polskiej folk-metalowej kapeli Żywiołak. W ich muzyce można znaleźć pradawną słowiańską magię. Muzycy z wielkim wyczuciem mieszają współczesny metal z tradycyjnym folkiem dodatkowo zaprawiony staropolskimi tekstami. Snują opowieść o pradawnych stworach i mitycznych istotach z czasów, które dziś nazywamy Mrocznymi Wiekami. Posłuchajcie tej zdumiewającej muzy!

When I'm painting I always hear music or e-books. Lately I can't stop to listen fantastic polish folk-metal group called Zywiolak (or "an Elemental" in English). You can feel an ancient Slavonic magic in their music. They have a great intuition to mix modern heavy metal with traditional folk and with lyrics in Old Polish language. They are playing to tell us a tale - about Polish demons and mythical beings from the times called "the Dark Ages". Please feel free to hear this stunning sounds!

4 komentarze:

Fenris pisze...

Co do Żywiołaka - naprawdę wyśmienity zespół. Pamiętam koncert w Białymstoku, na Rynku Kościuszki na świeżym powietrzu. Wydawałoby się miejsce niesprzyjające takiej muzyce - środek miasta. Zespół wytworzył jednak taką atmosferę, ta muzyka tak porwała na żywo, że do tej pory wspominam to z uśmiechem. Z chęcią bym powtórzył jeszcze wiele razy taki koncert. Tym bardziej że miałem przyjemność później pogawędzić chwilę z muzykami.

Yori pisze...

Nie mogę się doczekać kolejnej płyty, mam szczerą nadzieję, że w tym roku coś nagrają!

Marcin Koszuta pisze...

W muzyce ludowej podoba mi się różnorodność instrumentów. Jednak łączenie jej z tworami XX wieku już niezbyt. Albo jedno albo drugie. Co do zespołu: koleś ma fajnego Steinbergera, są oryginalni i fajnie :)
Dla mnie thrash nadal górą ;>

brodaty_brutal pisze...

O jest! Pamięć mnie nie myliła, że wspominałeś tu kiedyś o Żywiołaku. :) Pozwolę sobie odgrzać temat, bo już we czwartek w Proximie, można ich zobaczyć na żywo. http://www.klubproxima.com.pl/index.php?option=content&task=view&id=510