środa, 10 czerwca 2009

Tabor kozacki - podsumowanie


Tak wstawaj, idź!
Tabory pędzą dzień po dniu.
Tak wstawaj, hej!
Taboru hymn."

Kat - "Ostatni Tabor"

Ponieważ skończyłem trzeci wóz - czas na małe podsumowanie.

Zestaw Wargamera KOZ-3, to jeden z ich najciekawszych zestawów w ofercie tej firmy. Składa się z dwóch wozów ze strzelcami (zestaw KOZ-3a) oraz wozu z lekkim działkiem (KOZ-3b). Kupując w zestawie wychodzi nam taniej o 5zł. "Wanna" wozu jest wykonana z żywicy, zaś pozostałe elementy z białego metalu. Wreszcie się udało producentowi uzyskać porządny stop, jest ani zbyt miękki, ani zbyt kruchy. Doskonale się nadaje do obróbki. Figurki są wyrzeźbione w świetnym stylu, posiadają doskonałe proporcje i wykonane są z pieczołowitością i dbałością o szczegóły, których jest dużo. Dopiero podczas malowania człowiek zaczyna zauważać olbrzymią ilość duperelków, które powodują, że jest to jeden z najciekawszych zestawów w skali 15 mm, jakie miałem okazję w życiu malować.

Zestaw oceniam jako bardzo dobry i godny polecenia, zarówno graczom, jak i modelarzom, oraz kolekcjonerom.

6 komentarzy:

q.b. pisze...

jak już pisałem na forum - fach masz w rękach :D

wykonanie jest jak dla mnie na okładkę czasopisma wargamingowego :)

co tam w dalszych planach będzie na tapecie ? :)

jakaś "odkrętka" do klimatów II wojennych może ? :)

Yori pisze...

W sumie cały czas stoi i czeka kolejna drużyna Grenadierów Ludowych, lada moment ich pomaluję! Dzięki q.b za pochwałę. Szczerze mówiąc dzięki Waszym zachętom udaje mi się utrzymać tempo :)

Marcin Koszuta pisze...

A ja bym sobie marzył Kubelwagena, albo Willysa w Twoim wykonaniu :)

q.b. pisze...

a ja powiem więcej -> Schwimmwagen w wersji dla dowódcy Twoich grenadierów ludowych na Ardeny aż prosiłby się jako Twoje kolejne zadanie modelarskie :)

Yori pisze...

Niestety nie mam Schimmwagena :( Mam natomiast Kubelwaggena, co prawda zacząłem mołojców, ale mogę sobie Kubelwaggena zakolejkować jako kolejne zadanie :)

q.b. pisze...

huh - no to może uda mi się Ciebie naciągnąć na zestaw Hasegawy: Schwimmwagen + Kettenkrad - byłoby to klimatycznie uzasadnione :) ale Kubelek też jest spoko :)