sobota, 18 lutego 2012

Kawaleria przybyła w samą porę! / Cavalry arrived just in time!


Skończyłem malować moich spieszonych Zaporożców z koniowodnymi. Zgłosiłem ten oddział do Drugiego Konkursu Malarskiego Ogniem i Mieczem, gdzie jednym z wazniejszych kryteriów jest historyczność. Dlatego moi Kozacy są nieco bardziej brudni i nieco mniej barwni niż poprzednie oddziały mołojców. Może są przez to nieco mniej efektowni, ale za to bardziej historyczni. Cieszę się, że zdążyłem ich dziś skończyć, gdyż zasilą mój podjazd na jutrzejszym turnieju OiM. Wygląda na to, że kawaleria przybyła w samą porę! Muszę kończyć, gdyż lecę pakować figurki i kostki do torby! Do jutra!

I have finished my dismounted Zaporozhian unit with horse holders. I put up this unit to Second By Fire & Sword Painting Contest where one of the most important element of competition is historical accuracy. So my Cossacks are a little more dirty and a bit less colourful than my other Moloitsy. Maybe less spectacular but more historical. I'm glad I met the deadline, because these minis can reinforce my battleforce at tomorrow's BF&S tournament. Thank Goodness, seems the cavalry arrived just in time! Now I must leave you now to pack my minis and dice! Till tomorrow mates!

6 komentarzy:

szeperd pisze...

Mówi się, że miarą jakości jest jej powtarzalność. I tak jest w tym wypadku - poziom jak zwykle wyrzuca z kapci a walka w konkursie będzie zacięta.

A tych turniejów w zasięgu donośności miejskiej komunikacji to zazdroszczę. Spakować kości, spakować figurki... ot, zostaje pomarzyć.

Ray Rousell pisze...

Excellent painted figures!!!!

Anatoli pisze...

Awesome stuff Yori, looks really good. Especially the patched horse and details on the saddles that really pop out :-)

MiSiO pisze...

Cudni. Mamy podium.

Pablo pisze...

Tacy jak lubię.

Medal w konkursie murowany :)

Yori pisze...

Oj! Nie chwalmy dnia przed nocą! Konkurencja jest niezwykle silna!

Thanks a lot mates! I'm glad you like my models :)