poniedziałek, 9 sierpnia 2010

Letnia inspiracja / The summer inspiration


Wróciłem z wakacji pełen zapału i nowych pomysłów. W tym czasie moi kumple q.b. i bnk przygotowywali nowy stół do gry. Ich boccage jest najlepsze jakie widziałem w życiu! Muszę więc rozpocząć przygotowania do wojny w Normandii. Niestety moje niemieckie siły zostały pomalowane w zimowej tematyce. Jeśli chcę stanąć przeciwko Amerykanom Bartka - powinienem pomalować trochę oddziałów dywizji Panzer Lehr i Waffen SS w letnich mundurach. To będzie mój kolejny modelarski cel. Tym razem zabiorę Was na wycieczkę do Normandii. W moim wehikule ustawiłem datę na lato 1944 roku. Zapnijcie pasy! Ruszamy w kolejną podróż w czasie!
I was returning from my holidays full of enthusiasm and new ideas. Meanwhile my friends - q.b. and bnk was preparing a new gaming table. Their boccage are the greatest I ever seen! So I must start a preparations for war in Normandy. Unfortunately my German forces were painted for winter campaign. If I want to stand against Bartek's Americans - I had to paint some Panzer Lehr Division and Waffen SS units in summer uniforms. It will be my next modelling target. This time I will take you to a trip to Normandy. The date in my time-machine is set to summer of 1944. Hang on! Let's start our another time travel!

12 komentarzy:

PW1944 pisze...

Trzymam kciuki ! Podziwiam Twoje prace, ale cieszę się najbardziej gdy tematyka Twoich genialnych projektów obejmuje okres II Wojny Światowej.

Yori pisze...

Usłyszeć pochwałę z ust takiego modelarza jak Ty - bezcenne :)

Pierwsza drużyna grenadierów pancernych już trafiła na warsztat.

Fenris pisze...

Świetnie Yori! Już nie mogłem się doczekać, kiedy pomalujesz coś do tego systemu. Czekam na efekty z nieskrywaną niecierpliwością :)

Pozdrawiam

bnk pisze...

No to się cieszę że Cię zainspirowaliśmy :)

Już Ci nie chciałem nic mówić że czas najwyższy zrobić coś na ten okres ;)

Yori pisze...

Cały czas miałem blokadę psychiczną przed esesmanami, ale już się powoli odblokowuję. Póki co mam na warsztacie sekcję grenadierów z "Panzer Lehr".

Bartek podeślij mi numer konta na yoritomo(małpa)wp.pl, bo Forum Strategie padło i nie mam Twojego numeru rachunku :(

q.b. pisze...

Mordo Ty moja! Dobrze że wróciłeś! :D

My z bnk. już po pierwszej batalii na tym stole - było jak zwykle śmiechowo... Moja Panzer IV uległa katastrofie w sile wybuchu Gwiazdy Śmierci... Zresztą tego się nie da opowiedzieć słowami bo płakałem ze śmiechu, gdy zeszła mi w skutek tego moja piechota (oprócz tych psycholi co się zdetonowali wraz z czołgiem jak Talibowie - jankesów Bartka) schowana gdzieś pod "Arkadami Kubickiego" (w budynku Italeri) 20 cm od miejsca eksplozji - więc było to duże BUUUUM! A potem pozostało mi tylko pakować się (moje biedne laleczki...) do domu ;)

Yori pisze...

Czyli inauguracja z fajerwerkami :)

q.b. pisze...

btw. Szukając inspiracji dla Ciebie porzucam trochę hasłami - może "czarnuchy" z 12th SS Hitlerjugend dałoby radę skonwertować z Afrika Korps jakiegoś :)

http://www.gasolinealleyantiques.com/images/gijoe/80047-1.jpg

Myślę jednak, że taki rzeźbiarz i konwerter jak Ty dałby radę "dokleić" Zeltbahny do niektórych fajnych figurek Cezara - charakterystyczne płachty namiotowe - typowe dla lata we Francji `44

http://warrelics.eu/forum/military_photos/field-equipment-accessories-3-reich/46304d1247779981t-zeltbahn-query-bundesarchiv_bild_101i-263-1582-24-2c_atlantikwall-2c_soldaten_und_offizier-1-.jpg

The Belgian, pisze...

Waiting eagerly to see some 1944 Germans!

Greets

Yori pisze...

Pomysł z Zeltbahnami doskonały! Na pewno skorzystam!

Tomorrow I'll show you the first wave of Panzer Lehr grenadiers with assault gunner wraps made by Green Stuff :)

I hope you'll like them :)

q.b. pisze...

Zacne tempo ! :D

Czy "szkolna" Panzerlehr będzie miała jakieś czołgi w planie ? :)

Trzymam kciuki!

q.b. pisze...

ps. mógłbyś chociaż założyć konto na fejsbuku :D bo mnie wkurza konwersacja po komentarzach na blogu :D

...i w ogóle to wyślij mi aktualny nr telefonu do siebie na maila: qbicz@wp.pl

- bo wziąłeś go ode mnie ale swojego nowego nie zdradziłeś :D