wtorek, 24 marca 2009

Sd.Kfz. 234/2 Puma z zestawu Revell 03214


Puma skończona! Pomalowałem ją w barwach oddziału rozpoznania dywizji "Panzer Lehr", a dokładniej (uwaga, tu będzie pełna nazwa!) 1./Panzer Aufklärungsabteilung der 130.Panzer-Lehr-Division, który to walczył jako wsparcie dla dywizji Grenadierów Ludowych w bitwie pod Bastogne. Czyli stuprocentowo historyczne posiłki dla moich chłopców :)

Panzer Lehr to legendarna jednostka, bardzo trudna do złożenia, ze względu na nietypowe umundurowanie. Grenadierzy tej dywizji nosili kombinezony pancerniaków, którymi nierzadko sami byli. Lehr znaczy tyle co szkoleniowa, dywizja ta składała się z instruktorów broni pancernej, miała status elitarnej, otrzymywała pierwszeństwo w zaopatrzeniu, podobno była jedyną pełną dywizją w rzeczywistości, nie zaś na papierze. Wiemy na pewno, że grenadierzy pancerni tej jednostki byli w 100% zmechanizowani i zaopatrzeni w Hanomagi, nie zaś w ciężarówki, jak to często bywało w rzeczywistości.

Gdyby nie braki w figurkach - z pewnością zająłbym się dokładniej 130.Panzer-Lehr-Division, a tak nie pozostaje mi nic innego, jak sięgnąć do jej zasobów jako wsparcie dywizyjne. Ale i tak warto!

Sam model Revella jest kopią starego zestawu Matchboxa wykonany w skali 1:76. Bardzo przyjemnie się go sklejało, choć życie utrudniało mi usuwanie licznych nadlewów. To stare formy, więc nie ma się co czepiać. Czołgista został przetransferowany z Tygrysa Królewskiego wydanego przez Italeri. Tam było ich trzech, więc postanowiłem nadwyżkę spożytkować, aby ożywić ten niewątpliwie prosty, acz ciekawy model. Generalnie bardzo przyjemny zestaw, polecam wszystkim graczom i początkującym modelarzom. Cena 16 złotych!

3 komentarze:

q.b. pisze...

pięknie !
to widzę, że i Kingtiger będzie w to też zamieszany ! :D zdradź szczegółów trochę :D co mnie tam może jeszcze zaatakować zza krzaków ! :D

Yori pisze...

Tego Kingtigera to chyba tylko kolekcjonersko, bo ciężko mi go sobie wyobrazić w rozgrywce, po prostu twardy zawodnik jest i tyle :)

Teraz trzeba pomalować trochę ludzików. W kwestii umawiania się - proponuję przejść na priv na forum strategie, jakby miały padać jakieś nazwiska, czy adresy :)

rrober pisze...

Bardzo zgrabny modelik - O! I Tygrys Królewski w planach!

Pozdrawiam,
rrober