czwartek, 22 stycznia 2009

Wolnorynkowy kontest


Dziś dotarły do mnie dwie paczuszki. Jedna z Kamrata, druga ze sklepu MojeHobby.pl. Oprócz sprzętu dla Japończyków zamówiłem to i owo do Afryki, ale ponieważ na razie te modele to "półkowniki", więc nie będę się na ich temat rozpisywał. Z interesującego mnie najbardziej tematu dla armii cesarskiej dotarł pluton CKM, cztery działa polowe, czołg średni Chi-Ha i jeden zdobyczny Stuart. Oba sklepy pokazały dwa zupełnie różne podejścia, w tym miejscu więc pozwolę sobie na porównanie. Pierwsze zamówienie złożyłem w Kamracie, zaś tydzień później złożyłem drugie zamówienie w MojeHobby.pl. Następnego dnia otrzymałem informację, że MojeHobby.pl ma gotową wysyłkę bez jednego modelu, ale na otarcie łez proponują mi darmową przesyłkę. Początkowo trochę kręciłem nosem, ale w sumie stwierdziłem, że O.K.

Dziś przyszedł listonosz. Paczuszka ze sklepu MojeHobby.pl zgodnie z zapowiedzią była bez jednego modelu, ale była tańsza o koszty przesyłki. Z sześciu zestawów zamówionych w Kamracie otrzymałem tylko trzy. Koszty przesyłki oczywiście doliczono. Słowo wyjaśnienia ze strony Kamrata nie padło. Trudno. Następnym razem skorzystam z usług konkurencji. Duży plus dla sklepu MojeHobby.pl!

Całe szczęście, że nie usłyszałem tekstu w stylu pewnego Allegrowicza, który nie miał dla mnie zamówionych figurek, bo opchnął je komu innemu, a który w gniewie wycedził:
"A co pan myśli, że jest pan jakimś generałem?"

8 komentarzy:

xardas pisze...

Spróbuj też:hobbysta.pl

Zamawiałem parę razy ,zawsze mieli to co pisali , jest ogólnie bardzo tanio no i żadnych problemów z wysyłką ;)

q.b. pisze...

kurde z tym kamratem to jednak prawda :( zamówienia jak i klient traktowane po macoszemu... żal :(

wracając do wątku pacyficznego - jeśli szukasz resourcingu odnośnie sprzętu i malowań - polecam to forum hostoryczne: http://www.war44.com/ jest to kopalnia wiedzy na temat II wojny światowej - pełno rycin, opisów, tekstów :) jest sporo o skosach i troszkę o bitwach kampanii na Pacyfiku :)

q.b. pisze...

aha i byłbym zapomniał - Jadar-shop jest już czynny w nowym miejscu (Jagiellońska 58)!!! więc Panowie zamawiać i odbierać osobiście - najtańsza opcja :)

dziś kupiłem tam airfixa LVT4 Water Buffalo - co prawda brytyjskie kalki ale przerobię go na amtracka US Marines na próbę :)

rrober pisze...

Sorry za Oftop:
Jak robiłeś podkład na figurkach Cesara? - tzn. jaką farbą: akrylową czy olejną?

q.b. pisze...

jeśli to było do mnie to nie robiłem tej firmy figurek ever :D ale pewnie ciachałbym czarny / szary podkład sprayem :) chociaż jeśli malujesz tych "turbanów" terrorystów to może nawet wyszedłbym z białego... - uwydatni ich wielokolorowe szmaty w formie tych pidżam i dodatków jak chusty, arafatki, wspomniane wcześniej turbany, sportowe trampki itp... :)

rrober pisze...

Chodzi mi o to czy podkład olejny wchodzi w reakcję z gumą z jakiej są zrobione figurki?

q.b. pisze...

jeśli to takie gumisie jak stary Airfix to nic im nie będzie jak je potraktujesz sprayem :) przynajmniej u mnie wszystko było wporzo :) pamiętam jak malowałem stare HEER'e ze sporym udziałem figurek Airfixa to nawet Humbrolem jak nakładałem czerń to było ok :)

q.b. pisze...

troszkę nowości z mojej strony: pierwsza podstawka z palmami oraz LVT4 (transporter) :D

http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?t=3368&start=195

http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?t=245&start=540