niedziela, 24 marca 2013

Tańczący z tomahawkami / Dancing with the tomahawks


Kolejni dwaj Mohawkowie są gotowi do skalpowania wrogów. Tym razem moi świeżo pomalowani wojownicy to tańczący (lub szarżujący) z tomahawkami. Tym samym mój pierwszy pełny oddział Irokezów jest gotowy do walki przeciwko żabojadom i Jankesom. Ewentualnie czerwonym kurtkom, w zależności od okoliczności ;)

Another two Mohawks are ready for scalping. This time my last painted warriors are dancing (or charging) with the tomahawks. Thus my first whole unit of Iroquois tribe is ready to fight against froggies and Yankees. Or redcoats, depending on the circumstances ;)

10 komentarzy:

Inkub pisze...

Świetni:)

Yori pisze...

Dzięki Arturze :)

toma pisze...

WOW!!!

Inkub pisze...

Zauważyłem, że Twoje Conquesty są znacznie bardziej szczegółowe od Perrych. W figurkach Perrych dziwi mnie na przykład to, że broń jest generalnie bardzo kiepsko oddana. Wszystkie ich miniaturki jakie widzialem, z bronią palną... No, dużo ich nie było, ze trzydzieści może, z epoki napoleońskiej, miały broń bardzo taką ogólną. Tutaj świetnie są detale widoczne, sami Indianie też mają więcej ozdóbek, jakichś talizmanów, itp. Naprawdę, pięknie się prezentują.

Yori pisze...

To prawda, że figurki Conquesta są niesamowite. Mają dużo detali, ale nie są przeładowane. Mają doskonałe proporcje i naprawdę mi się je dobrze maluje. Rzeźba jest głęboka, co dobrze koresponduje z moją techniką malowania i dzięki temu tempo pracy też jest niezłe.

Szczerze polecam figurki tej firmy.

Na Perrego natomiast zasadzam się na plastiki. 38 figur i masa bitsów za niecałą stówę budzi mój zachwyt :)

Inkub pisze...

Piszesz o tym zestawie z AWI? Dosc mocno mundur sie juz roznil od czasow wojny siedmioletniej. Z drugiej strony, dla Indian to zadna roznica;)

Senyor Verd pisze...

Beautiful figures Yori, excellent work!

Yori pisze...

Muchos gracias Senyor Verd :)

Inkub@ Taniość plastików do AWI zarówno po stronie brytyjskiej, jak i kontynentalnej (w przygotowaniu) zachęca, aby podręcznik do "Muskets & Tomahawks" wykorzystać także w tym konflikcie. Tym bardziej, że w podręczniku są listy armii do AWI. Byłoby grzechem nie wykorzystać takiej okazji :D

A Indianie w tym konflikcie także brali udział :)

Monty pisze...

These are wonderful! I especially like the black and the warpaint. The skin tones are perfect as well!

Phil pisze...

Impressive! Figures and bases are really nice, great work!
Phil.