poniedziałek, 28 marca 2011

Elhiem Figures - druga drużyna / Elhiem Figures - 2nd squad


Druga drużyna figurek Waffen SS wyprodukowanych przez Elhiem Figures jest gotowa do pasjonujących gier bitewnych w Normandii. Brak jednego LKM-a i nadwyżka radiooperatorów zmusiła do zrobienia niewielkiej konwersji. Podobnie jak ostatnio moje Szkopy mają kangurki M42 typu II-go. Lecz tym razem na kamuflaż wybrałem wzór Plane Tree Number 1 (jesienny). Zostało mi już tylko 7 figurek do pomalowania, aby skończyć pluton. Powinienem także rozejrzeć się za Hanomagami dla nich. Prawdopodobnie zapakuję moich ludzików do kioskowców Amercomu, oczywiście po ich uprzednim przerobieniu i przemalowaniu.

Second squad of Elhiem Figures Waffen SS is finished and ready for wargaming in Normandy. Lack of one LMG and excess of radio operators forced me to make a simple conversion. As last time my Jerrys have M42 Type II smocks. But this time for camo I chose Plane Tree Number 1 Pattern (fall). Only 7 figures left to complete the whole platoon. I should look at the Hanomags for them. Probably I will use Amercom die-cast models for converting and re-painting.

9 komentarzy:

M.P. pisze...

Świetne, zresztą jak zwykle :). Btw - to plastiki 1/72?

The Angry Lurker pisze...

Excellent work again, lovely.

Inkub pisze...

No cóż, nie ma co się wypowiadać, robota jak zwykle mistrzowska.
@MP - nie, to sa metalowe figurki w skali 20 mm, odpowiednik 1:72.
Yori, pokazałbyś ich bardziej zdetalowanych i pojedynczo... I tutoriale malowania camo, z kolorami, tez moglbys machnac.

Yori pisze...

THANKS MATES I REALLY APPRECIATE!

Co do powiększeń to mam za sŁaby aparat i wyszłaby straszna pikseloza. Muszę zaprosić kiedyś do swojego "atelie" kogoś z dobrym sprzętem.

Co do camo tutoriala - świetny pomysł, muszę się zmobilizować i taki napisać :)

tsar pisze...

Służę aparatem.

Al pisze...

Outstanding Yori, nice work

Paul pisze...

Fantastic Yori!

Beccas pisze...

Really good work Yori. I know how tough it is to paint SS camo.

Master Of Lab pisze...

Doskonała robota:)