środa, 1 września 2010

Agresja na Polskę / Invasion of Poland


W Polsce pierwszy września kojarzy się nie tylko z rozpoczęciem roku szkolnego, ale jest także dniem refleksji. Agresja na Polskę rozpoczęła się właśnie 1 września 1939 roku, tydzień po podpisaniu Paktu Ribbentrop-Mołotow. Polska została najechana przez Niemców, Związek Radziecki i kontyngent Słowaków, od tego dnia datuje się początek najbardziej krwawego konfliktu w dziejach ludzkości.
Nie powinniśmy nigdy o tym zapomnieć!

In Poland the first day of the September it's not only the first day of school after holidays, but it's day of reflexion. The Invasion of Poland began on 1 September 1939, one week after the signing of the Molotov–Ribbentrop Pact. Poland was invaded by Germany, the Soviet Union, and a Slovak contingent that marked the start of the most bloody conflict in history of mankind.
We shouldn't forget it!


3 komentarze:

Thanos pisze...

There isn't much you can say when you are talking for things like this.

War is the worst outcome of our behaviour!

Thank god it has passed. The wounds will never close properly, but the scars, will make us move forward!

T.

Anonimowy pisze...

Cieszę się że przypominasz tutaj wydarzenia o których nie wszyscy zdają się pamiętać. Nie można iść do przodu bez poznania przeszłości i wyciągnięcia z niej wniosków przydatnych na przyszłość.
Ciągle nie brak takich którym się wydaje że wojna zaczęła się 3 września 1939, 22 czerwca 1941, albo 7 grudnia 1941, a Powstanie Warszawskie wybuchło w Getcie...
Pozdrawiam Fromhold

Yori pisze...

Jak to zwykle w historii i w życiu bywa - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :/