niedziela, 19 lipca 2009

Italeri 6096 - PaK 40 z obsługąMimo, że w kalendarzu lato - u mnie zima w pełni! Wczoraj skończyłem najsłynniejsze niemieckie działo przeciwpancerne z Drugiej Wojny Światowej - mianowicie PaK 40. Zestaw Italeri na pierwszy rzut oka robi bardzo dobre wrażenie, które niestety pogarsza się w trakcie pracy. Największym mankamentem jest siedzący artylerzysta, który po prostu do niczego nie pasuje. Raczej wykorzystam go jako załoganta w jakimś dziale samobieżnym. Zastąpiłem go figurką firmy Caesar Miniatures.

Rzeźby są dobrej jakości, choć czasem pojawia się deformacja dłoni lub pocisku, ale skalpel radzi sobie z tym problemem. Plastik jest twardy, dobry do klejenia i obróbki. Źle prezentuje się hamulec wylotowy działa, wymagał bardzo dużo pracy. Trzeba go nawiercić i nieźle się napocić, aby wyglądał przyzwoicie. Rozstaw kół jest zbyt szeroki, niestety i tu się nie obeszło bez piłowania.

Tyle narzekania, teraz plusy. Zestaw Italeri to najlepszy produkt na rynku za tak niską cenę. Za 22 zł dostajemy dwa działa i dwunastu artylerzystów. Po "nożowej rozprawie" PaK 40 przyjemnie się maluje. W mojej opinii ucieszy każdego modelarza i wargamera. Zresztą wątpię, aby te działa nie były w posiadaniu każdego miłośnika niemieckiego oręża. Mimo pewnych wad - wart kupienia, złożenia i pomalowania. Gorąco polecam!

2 komentarze:

q.b. pisze...

woooowiii !

powróciwszy z urlopu ogarniam zaległości i widzę, że piękny pak już czeka gotowy na moich amerykańskich pancerniaków :D

bardzo ładne malowanie i ciekawa poza tego gościa z wyprasek Caesar Minis :)

Anonimowy pisze...

Witam, chciałbym się spytać, jakich farb użyto do pomalowania artylerzystów? Model naprawdę bardzo udany, samemu chciałbym stworzyć coś podobnego, bazując na tym.
Pozdrawiam