niedziela, 11 grudnia 2011

Goniec / Dispatch Rider


Ostatnio mój kolega Pablo poprosił mnie, abym zamieścił jakieś zbliżenie moich figurek 15 mm. A ponieważ nie mam odpowiedniego aparatu, nie lubię więc robić zbyt dużych zbliżeń. Dziś postanowiłem zrobić wyjątek i zamieszczam jedno. Teraz możecie śmiało odnaleźć wszystkie niedociągnięcia w moim malowaniu. Więc częstujcie się i nie marnujcie okazji, aby to i owo wytknąć ;)

Sam model to Goniec - specjalna figurka promocyjna do Ogniem i Mieczem. Pomalowałem go tak, aby był maksymalnie uniwersalny i pasował przynajmniej do większości fakcji. Myślę, że nada się do każdej, no może z wyjątkiem Tatarów. Choć z drugiej strony może być jakimś tatarskim wysłannikiem w przebraniu - vide pan Mellechowicz alias Azja Tuchajbejowicz, zupełnie nierozpoznany jako Tatarzyn. Celowo pominąłem więc wszystkie charakterystyczne cechy zarówno narodowe, jak i społeczne, tak aby mieć uniwersalnego posłańca do wszystkich siedemnastowiecznych armii jakimi będę miał fantazję kiedykolwiek zagrać. Poniżej zamieszczam oficjalne zasady specjalne dla Gońca w systemie Ogniem i Mieczem. Niestety moja figurka nie ma takiej dynamiki, jak ta pomalowana przez Rafała Szwelickiego. Trafiła mi się bardziej statyczna szkapa, no i nie miałem tej fantastycznej figurki uciekającej kaczki, która jeszcze dopełnia tej wspaniałej atmosfery pośpiechu. No cóż, jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Last time my friend Pablo asked me to make a blow-up of a photo of my 15 mm miniatures. Because I haven't sufficient camera I don't like to take a close-up pictures. Today I made the exception and I'm putting the larger photo. Now you can find all mistakes in paintingjob. So help yourself and don't miss an opportunity to criticism ;)

The model is a Dispatch Rider - the special promotional miniature for By Fire & Sword system. I have painted him with maximum universality to have the legal miniature for majority factions. I think he will be historical correct for all By Fire & Sword factions except the Tatars. On the other hand he can be Tatar envoy in disguise. Purposely I have ignored all distinguishing national or social features thus I have universal Dispatch Rider ready to support all 17th century European armies I can imagine. Below I'm pasting the official rules for By Fire & Sword Dispatch Rider, unfortunately I have only Polish version so far.


13 komentarzy:

Inkub pisze...

Fajny, zasady też niezłe. A malowanie to wiesz, nie musisz się niczego wstydzić:)
To w końcu na żywo jest parę razy mniejsze:)

quidamcorvus pisze...

Jak na 15 mm to zbliżenie nie jest najgorsze ;)

MiSiO pisze...

Skad sate zasady specjalne? Jak zagram w styczniowym turnieju to też moze się na taki zalapie. Malowanie nieźle choć zwłaszcza konia można czystszymi kolorami zrobić. To kwestia w dużej mierze doboru zestawu kolorów do malowania skóry konia. Jedne lepiej od innych wychodza 'z samosci'. Osobiście uważam, że czerwonawe brązy daja zły efekt

Yori pisze...

Zasady są już oficjalne i obowiązują na turniejach. Mając figurkę możesz jej używać. Niestety otrzymasz ją zapewne po turnieju, przy rozdawaniu nagród. Więc dopiero od następnego będziesz jej pewnie używał.

Dzięki chłopaki za opinie. Ja właśnie lubię te czerwonawe brązy. Wyglądają jakoś tak... wschodnio. Podobnie jak ruskie złoto :D

Zarek pisze...

Nie chce przypisywać sobie czyjejś pracy wiec sprostuje ten goniec jest pomalowany przez Rafała autora systemu :P
ale mi pochlebia mi że uznałeś że to moje malowanie :)

Yori pisze...

Sorki, już poprawiam :)

Z taką dumą mówiłeś o tym modelu, że uznałem za oczywistą oczywistość, że to Twoja robota :)

Przepraszam, też Rafała za zamieszanie :)

Anonimowy pisze...

Bardzo ładne malowanie żadne niedociągnięcia nie rzucają się w oczy:D

The Belgian, pisze...

I've been following your blog for a while now and still I'm impressed by your paintingskills and your painting rate!

Nice miniature, is the task of this miniature to change orders of units?

As I can't read polish :)

Yori pisze...

Thanks Belgian :)

Once per battle he can restore some command points, remove the model from game and roll d10:

1 - two command points are returning to command pool
2-5 - one command point is returning to command pool
6-9 - nothing happened
10 - your last command is revealed to the enemy

(All commands are ordered concealed)

Pablo pisze...

Bardzo fajna figurka, malowanie i zdjęcie też bardzo piękne,
a poza tym lubię takie ładne gadżey, które urozmaicają grę.

Frederic pisze...

Your painting skills worth a close shot.
With 15mm and close shots, we mainly see the gravure problems.
I honestly don't see painting problems.
Fred

The Belgian, pisze...

Thanks for the explanation, much appreciated. Sounds like a nice gaming system.

Fenris pisze...

Ależ mam potężne zaległości na Twoim blogu Yori :D Już nadrabiam. Model bardzo fajny - większość z nas wie jakich rozmiarów są modele 15 mm, więc naprawdę zupełnie nie ma się czego wstydzić, bo malowanie więcej niż zacne. Ostatnio sam się mocno zainteresowałem Ogniem i Mieczem swoją drogą... :)

Czekam na dalsze wpisy i zapraszam do siebie - www.studio-bitewniakowe.blogspot.com