niedziela, 30 sierpnia 2009

Osprey w miniaturze

W czwartek 27 sierpnia firma Amercom rozpoczęła wydawanie dwóch kolejnych kolekcji, które mam zamiar z wypiekami na twarzy kupować. Pierwsza seria - "Wielkie Bitwy Historii" składać się będzie z 72 zeszytów, jednocześnie druga - "Wielkie Bitwy II Wojny Światowej" będzie wydawana w liczbie 50 tomików. Serie będą się ukazywać co 2 tygodnie. A co będą zawierać? Usiądźcie wygodnie, bo spadniecie z krzesła!

Pierwszy zeszyt z kolekcji "Wielkie Bitwy Historii" to polskie wydanie tomiku "Osprey Campaign 108 - Marathon 490 BC The first Persian invasion of Greece", tyle, że w mniejszym formacie. Cena w kiosku wynosi 4,95 zł! Dla porównania wersja anglojęzyczna dostępna na stronie Ospreya wynosi 14,99 funtów. Różnica w cenię jest miażdżąca i z pewnością rekopensuje mniejszy format :). Dodatkowo komplet zawiera płytę DVD, na której znajdziemy dwa filmy emitowane wcześniej na History Channel. Kolejne zeszyty będą w cenie 9,99 zł.

Kolejną nowością jest pierwszy tomik z kolekcji "Wielkie Bitwy II Wojny Światowej". To polska wersja publikacji "Osprey Campaign 107 - Poland 1939 The birth of Blitzkrieg". Podobnie jak w "Maratonie" dostajemy jako bonus płytę DVD, zawierającą cztery filmy, które wcześniej mogliśmy obejrzeć na History Channel oraz na Discovery Civilisation. Cena podobnie jak poprzednio - 4,95, następne numery 9,99 zł.

Znawców tematu i miłośników historii wojen nie muszę instruować, czym są publikacje wydawnictwa Osprey. Jedyne co mogę powiedzieć to:

DO KIOSKÓW BIEGIEM MARSZ!

5 komentarzy:

Thomas pisze...

Wszystko ładnie pięknie ale z tymi filmami to bym był ostrożny. Nauczony doświadczeniem po prenumeracie Encyklopedii 2WŚ (Historii 2WŚ) i Tajemnicach 2WŚ wiem doskonale, że filmy pozostawiają wiele do życzenia. Po pierwsze zauważyć trzeba że seria Encyklopedii powinna mieć tylko 48 (sic!) numerów jako, że jest to seria wielokrotnie nagradzanego programu Świat w Ogniu - World at War, który to mam również w oryginale. Tak więc na pierwszy rzut oka widać, że 81 numerów to nie 48. W kolejnych numerach również dodawane są filmy ze stacji TV takich jak Discovery World (daw. Civilisation) czy History Channel, i nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to, że trafić można wielokrotnie na serię Pola Bitew, która nadawane jest na D. World. I tutaj nie było by nic dziwnego, bo seria liczy znacznie więcej odcinków niże to pokazywane na okrągło u nas w Polsce, gdyby nie fakt, że każdy z odcinków składa się z 2cz po ok 1godz czasu. Tymczasem na płycie mamy tylko 1cz. programu, o drugiej można zapomnieć.
Kolejne kwiatki to takie, że niektóre filmy trwają raptem max. po 25min!! (sic!!!) W porównaniu do innych filmów wypada to raczej mizernie biorąc pod uwagę fakt, że cena zeszytu pozostaje wciąż taka sama.
Oczywiście wysyłałem maile do redakcji, ale odpowiedzi były wymijające. Na życzenie mogę wrzucić tutaj ich treść.

Co prawda na pewno zakupię serię "Wielkie Bitwy II Wojny Światowej" (podobna, krótsza seria była w Encyklopedii 2WŚ), a nad druga serią na razie się zastanawiam nauczony przykrymi doświadczeniami. Ciekaw jestem, czy znowu będą sztucznie i na siłę przedłużać serię, czy zakończą tym razem po tylu częściach ilu mówią.

Sorka za rozpisanie się, ale może ktoś dwa razy zastanowi się przed zakupem.

Pozdro
Thomas

Jarek pisze...

Książki są OK!
Obejrzałem natomiast filmy o Maratonie i jeden to filmowa wersja gry z serii TotalWar, aczkolwiek komentator sprawnie opisuje okoliczności tej bitwy i jej przebieg, choć czasem pewne fakty podawane przez niego nie trzymają się kupy. Drugi film :Zawód dowódca", czy jakoś tak, to już zupełna porażka - jakiś quiz co byś zrobił na miejscu wodza Greków ...
Ale mam zamiar zbierać, zwłaszcza IIWŚ ale pewnie obie :)

Yori pisze...

Nie wiem jak Wy, ale ja jestem zadowolony. Mi chodziło głównie o książki, a filmy traktuję jako dodatek.

No i nie mam nic przeciwko sztucznemu przedłużaniu kolekcji, jeśli pozwoli mi to kupić jeszcze więcej Ospreyów po dychu za sztukę.

A malkontentom przypominam, że zbędne płyty DVD świetnie się sprawdzają jako paleta do mieszania farb :)

Al pisze...

Very cool, nice Blog

Cisza pisze...

Rozbawił mnie bonus dla prenumeratorów "wielkich bitew historii" - przecudnej wprost brzydoty, przecudnie pomalowane figurki egipskich bogów.
Książka "Maraton" OK i to głównie o nie mi chodziło. Filmów jeszcze nie widziałem, ale z doswiadczenia wiem że zwłaszcza History Chanel potrafi czasem puszczać straszliwe gnioty.